Powrót

PORADNIA DIABETOLOGICZNA - KOMERCYJNA

 

piktogram lekarz  

Lek. med. Aneta Senyk

Specjalista diabetolog

 

Miejsce pracy
NZOZ OMP Lubin, ul. Słoneczna 1, tel. 76 84 10 256

Przyjmuje
Rejestracja od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 18:00

 
Do poradni przyjmowani są pacjenci:
- bezpłatnie na podstawie skierowania od lekarza POZ,
- komercyjnie (odpłatnie bez skierowania).
 
Diabetologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem cukrzycy i jej powikłań. Poradnia zajmuje się leczeniem pacjentów z cukrzycą, a także uczy ich zasad żywienia, diety, obsługi gleukometrów, podawania insuliny itd.


Lek. Aneta Senyk Ukończyła Akademię Medyczną we Wrocławiu a następnie uzyskała tytuły specjalisty chorób wewnętrznych oraz diabetologii.

Od początku pracy zawodowej jest asystentem Oddziałów Chorób Wewnętrznych – obecnie Szpitala w Strzelinie. Od 2006 roku przyjmuje pacjentów z cukrzycą w Poradniach Diabetologicznych Dolnego Śląska.


Cukrzyca jest jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Jej szybkie rozpoznanie i prawidłowe leczenie zmniejsza ryzyko przewlekłych powikłań naczyniowych. Złe wyrównanie metaboliczne cukrzycy zwiększa ryzyko zawałów serca, udarów mózgu, miażdżycy naczyń, utrudnia gojenie ran, daje powikłania oczne i nerkowe.

Każdy pacjent z rozpoznaną cukrzycą powinien co najmniej raz w roku zgłosić się do diabetologa w celu określenia celów terapeutycznych oraz kontroli prawidłowości leczenia, które może być następnie nadzorowane przez lekarza POZ.

Facebook Twitter Youtube
Facebook Twitter
Aktualności Nasi specjaliści Nasi partnerzy